تعمیر و تعویض چیپ وای فای و شبکه لپ تاپ

تعمیر و تعویض چیپ وای فای و شبکه لپ تاپ

وایرلس لپ تاپ یا چیپ وای فای یک ماژول الکترونیکی است که روی مادربورد لپ تاپ قرار دارد. این ماژول از یک چیپست مرکزی به همراه دیگر قطعات الکترونیکی مثل خازن و مقاومت و سلف و غیره تشکیل شده است. چیپ وای فای لپ تاپ به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به سیم، به مودم وای فای وصل شوید و از اینترنت استفاده کنید. دوکلمه wire به معنی سیم و less به معنی فقدان، کلمه وایرلس(wireless) را تشکیل داده اند. در واقع به ارتباطات بی سیم، وایرلس می گویند و وای فای نوعی از ارتباط وایرلس است. کارت وایرلس لپ تاپ یک ماژول الکترونیکی است که روی مادربرد لپ تاپ نصب می شود.

علل از کارافتادن وای فای لپ تاپ

مشکل وصل نشدن وای فای لپ‌تاپ  بیشتر مربوط به تنظیمات نرم‌افزاری است و ارتباطی به بخش سخت‌افزاری دستگاه ندارد. بنابراین رفع این اشکال غالباً با ایجاد تغییراتی در بخش نرم افزاری دستگاه و چک نمودن مودم مورد استفاده امکان‌پذیر است. در ارتباط با مودم دستگاه پیش از هر چیز می‌بایست از وصل بودن مودم به آداپتور و روشن بودن آن مطمئن گشت.

در صورتی که پس از روشن کردن وای فای لپ تاپ نمی توانید به اینترنت وصل شوید، باید گفت ساده ترین و ابتدایی ترین راه برای حل این مشکل به شرح زیر است:

  1. برروی آیکون وای فای کلیک راست کنید.
  2. با فعال کردن گزینه عیب یابی، سیستم به صورت خودکار با بررسی مجدد تمام جوانب، عیب های بخش وای فای را پیدا می کند.
  3. نمایش لیست عیوب به شما تا در صورت امکان آن را رفع کنید.

نصب درایور وایرلس لپ تاپ

درون DVD داخل کارتن لپ تاپ، وایرلس لپ تاپ موجود می باشد که از آن جا می توان آن را نصب کرد. در صورت در دسترس نبودن DVD می توان آن را از طریق نرم افزار Driver Pack solution و یا سایت سازنده لپ تاپ دانلود و نصب کنید. برای اطمینان از نصب بودن وایرلس لپ تاپ در منوی استارت لپ تاپ کلمه device manager را سرچ کنید. در صورت نصب نبودن قسمتی به نام other device وجود دارد که آیکون کنار آن زرد می باشد. در این صورت با کلیک راست برروی آن می توان آن را update کرد.

خرابی کارت شبکه لپ تاپ

گاهی نیز خود کارت وایرلس خراب یا غیرفعال شده و این موضوع باعث از کار افتادن وای فای می شود، در این حالت با تست یک کارت جدیدی می توان از این مطلب مطمئن شد. معمولا کارت وای فای دچار خرابی نمی شود و در اغلب موارد کار نکردن وای فای لپ تاپ به دلیل مشکلات نرم افزاری است و تعمیر لپ تاپ در اکثر موارد لازم نیست.

در صورت بروز مشکل در اتصال لپ تاپ شما به اینترنت از طریق وای فای، شما می توانید از خدمات تخصصی این واحد برای تعمیر چیپ وای فای لپ تاپ خود استفاده کنید.

فهرست