کابل فلت لپ تاپ

کابل فلت لپ تاپ

کابل فلت یکی از قطعات قابل تعمیر بکاررفته در انواع لپ تاپ است که وظیفه آن انتقال تصاویر و داده‌ها از مادربرد لپ‌تاپ به LED و LCD یا همان صفحه نمایش لپ تاپ است. خرابی فلت لپ تاپ علائمی دارد که با مشاهده آنها می‌توان پی به خرابی این قطعه برد. برخی از نشانه‌های خرابی کابل فلت لپ تاپ عبارت اند از:

  • مشکی بودن صفحه نمایش علی‌رغم روشن بودن آن
  • تاریک بودن صفحه نمایش علی‌رغم کار کردن لپ تاپ
  • تیره شدن صفحه نمایش پس از چندبار چشمک
  • سیاه و سفید شدن صفحه نمایش
  • ظاهر شدن خطوط راه راه افقی و عمودی

کابل فلت لپ تاپ ایسوس (ASUS)

یکی از قدرتمندترین برندهای طراحی و تولید لپ تاپ در دنیا، ایسوس است. این برند هم ازنظر طراحی بسیار پیشرو است و هم از مرغوب‌ترین قطعات لپ تاپ برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند. کمتر پیش می‌آید که قطعه‌ای مانند کابل فلت در لپ تاپ‌های ایسوس دچار مشکل و خرابی شود. البته این معضل در لپ تاپ‌های سری G موسم به لپ تاپ‌های گیمینگ ایسوس کمی شایع است که اغلب به دلیل استفاده بیش‌ازحد کاربران و ضربه‌هایی که به این لپ تاپ‌ها در حین بازی وارد می‌شود رخ می‌دهد. به‌هرحال اگر فلت لپ تاپ ایسوس شما نیاز به تعویض داشته باشد می‌توانید بسته به مدل لپ تاپ کابل فلت مناسب را خریداری کرده و آن را توسط یک متخصص تعمیرات لپ تاپ تعویض کنید. قیمت فلت لپ‌تاپ ایسوس بسته به مدل آن ، متغیر می باشد.

کابل فلت لپ‌تاپ لنوو (Lenovo)

برنامه نویسان، توسعه‌دهندگان وب و اغلب مهندسان طرفدار لپ‌تاپ‌های لنوو هستند. این گروه افرادی هستند که لپ تاپ خود را زیاد جا به جا می‌کنند. اما همین موضوع جابه‌جایی زیاد سبب می‌شود که امکان ضربه خوردن به لپ‌تاپ و خرابی فلت تصویر افزایش یابد. قیمت فلت تصویر لپ‌تاپ لنوو در مقایسه با سایر برندهای دیگر ، مناسب تر می باشد. تعویض کابل فلت لپ‌تاپ لنوو برای شما کار سختی است اما برای یک متخصص دشوار نخواهد بود. ضمن آنکه بازار مملو از فلت تصویر برای سری‌های مختلف لپ تاپ‌های لنوو است.

 

کابل فلت لپ تاپ اچ پی (HP)

اچ‌ پی همیشه برند محبوبی در بین ایرانیان بوده است. لپ تاپ‌های متنوع این برند با طراحی‌های زیبا و ارگونومی سبب شده است که اقشار مختلف، از دانشجویان گرفته تا کسانی که کارهای محاسباتی خیلی پیچیده انجام می‌دهند طرفدار این برند باشند. به همین دلیل است که قطعات جانبی این برند در بازار به‌راحتی پیدا می‌شوند. یعنی درصورتی که نیاز باشد فلت تصویر لپ‌تاپ اچ پی خود را تعویض کنید، می‌توانید به‌سرعت کابل فلت متناسب با مدل لپ تاپ خود را پیدا کرده و آن را عوض کنید.

کابل فلت لپ‌تاپ سونی (Sony)

سونی همیشه برند خوش نامی بوده است. لپ‌تاپ‌ های سونی هم سابقه حضور طولانی در بازار کامپیوتر ایران را دارند. اگر فلت تصویر لپ‌تاپ سونی شما دچار مشکل یا خرابی شد، می توانید به این مرکز برای تعمیر مراجعه کنید.

کابل فلت لپ‌تاپ ایسر (ACER)

ایسر در ایران به‌عنوان برندی شاخص است که لپ‌تاپ های مقاوم با قیمت مناسب ارائه می‌کند. همین ویژگی در قطعات جانبی آن نیز وجود دارد. یعنی اگر فلت تصویر لپ‌تاپ ایسر شما دچار مشکل شود و نیاز به تعویض داشته باشد می‌توانید مدل کابل تصویر مورد نیاز خود را با قیمت مناسب خریداری کرده و آن را تعویض کنید.

برآورد هزینه تعمیر و تعویض فلت تصویر لپ‌تاپ

با توجه به عبور کابل فلت از کنار لولا در اکثر لپ تاپ‌ها و باز و بست مکرر لپ‌تاپ، خرابی این قطعه در بسیاری از مدل‌های قدیمی اجتناب ناپذیر است. برآورد هزینه تعمیر و تعویض کابل فلت لپ‌تاپ، بر اساس سال، مدل و برند لپ تاپ متفاوت است. در مدل‌های قدیمی تر برندهای ایسوس، اچ پی، دل، لنوو و ایسر، این هزینه در حدود 400 هزار تومان است. بالطبع در مدل‌های جدیدتر و برندهای خاص‌تر مثل اپل، این هزینه بیشتر خواهد بود.

شما می‌‌توانید در صورت مشاهده هر یک از نشانه‌های گفته شده در لپ‌تاپ مورد استفاده‌تان به این مرکز مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مرتبط با این قطعه را از متخصصین مجرب تعمیرات لپ تاپ، با ارائه ضمانت کیفیت خدمات، دریافت نمایید.

 

فهرست