عیب یابی سخت افزاری

عیب یابی سخت افزاری

عیب یابی سخت افزاری مهم ترین گام در تعمیر یک لپ تاپ است. چراکه تا وقتی مشکل و دلیل آن مشخص نشود نمی توان اقدام به تعمیر نمود. اولین گام در تشخیص یک پدیده، یافتن دلیل آن است. بارها شده که کاربران با سیستم خود به مشکلاتی برمی خورند که دلیل آن را نمی دانند و نمی توانند و آن را حل کنند. سرچ کردن مشکل می تواند تا حدودی دلیل را برای کاربر مشخص کند اما این همه ماجرا نیست. حل مشکل نیز خود چالشی گاه سخت و دشوار است.

عیب یابی خود یک مرحله حساس است. چرا که ممکن است یک مشکل ایجاد شده برای سیستم چندین دلیل داشته باشد و تشخیص اینکه کدام سخت افزار یا نرم افزار عامل این مشکل است، نیازمند بررسی توسط یک متخصص تعمیرات لپ تاپ است. اگر عامل خرابی به اشتباه تشخیص داده شود، موجب خرابی‌های بیشتری می‌شود. بنابراین عیب یابی باید توسط یک متخصص انجام شود.

مزایای عیب یابی سخت افزاری صحیح

زمانی که مشکلی برای سیستم شما به وجود می‌آید، ممکن است علت ایراد واضح باشد. اما گاهی ممکن است چندین دلیل برای اختلال وجود داشته باشد. عیب یابی صحیح این امکان را به شما می‌دهد که از علت اصلی خرابی لپ تاپ خود مطمئن شوید. برای مثال ممکن است تصویر لپ تاپ شما پِرپِر بزند و تصویر باکیفیتی به شما ارائه ندهد. اولین دلیلی که به ذهنتان می رسد، نقص و خرابی ال سی دی لپ تاپ است. اما یک متخصص لپ تاپ با انصاف به شما می‌گوید که می‌تواند ایراد از کابل فلت تصویر شما نیز باشد. کابل فلت رابطی است که تصویر را از مادربورد به صفحه نمایش انتقال می‌دهد.

از دیگر مزایای عیب یابی صحیح می‌توان به این مورد اشاره کرد که مشکل دستگاه شما ممکن است با صرف هزینه به مراتب کمتری رفع شود. همانطور که در مثال بالا گفته شد، اگر مشکل تصویر از کابل فلت باشد، هزینه بسیار کمتری از تعویض ال سی دی خواهد داشت. بنابراین مهم است که عیب یابی توسط متخصصین مجرب انجام شود.

اعتماد به متخصص عیب‌یاب

شما می بایست به متخصصی که سیستم خود را نزد او می‌برید اعتماد داشته باشید. این اعتماد هم باید شامل عدم سوء استفاده از اطلاعات شما باشد و هم باید از لحاظ انصافی و قیمتی با شما صادق باشد و دستمزد کاری که انجام داده است را بگیرد! متخصصین تعمیرات لپ تاپ ما در مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ آرتک به مراجعین گرامی و همه مشتریان خود در این سال‌ها متعهد است که با صداقت تمام برخورد کند و تمام دستمزدهای خود را طبق اتحادیه دریافت کند.

5/5 - (1 امتیاز)