جراحی هارد

جراحی هارد

جراحی هارد چیست؟

جراحی هارد دیسک مجموعه اقداماتی است که طی آن قطعات حساس هارد دیسک مثل هد و موتور و .. در محیطی عاری از هرگونه ریزگرد، گرد و غبار تعویض می شوند. این محیط عاری از گرد و غبار، اصطلاحاً کلین روم نام دارد. این کار صرفا جهت بازیابی اطلاعات هارد دیسک بکار می رود که کار فوق العاده حساس و پیچیده ای است. این مرکز با استفاده از کلین روم استاندارد و ابزار آلات جراحی روز دنیا می تواند انواع مدل هارد دیسک ها را جراحی کند و در نهایت اطلاعات هارد دیسک‌هایی که خرابی فیزیکی دارند را ریکاوری کند.

ریکاوری اطلاعات اغلب هارد دیسک‌های ضربه خورده نیاز به جراحی دارد. جراحی هارد دیسک فقط برای بازیابی اطلاعات بکار می‌رود نه تعمیر هارد دیسک.

تشخیص نیمی از درمان است. اگر تشخیص نادرستی داده شود ناخواسته آسیب و نگرانی بزرگی در ذهن شما بوجود می آید . مکررا ما شاهد مراجعه عزیزانی بوده ایم که هارد دیسک شان توسط افرادی که تخصص کافی در این رشته نداشته‌اند، دستکاری شده است و باعث بدتر شدن شرایط هارد دیسک شان شده است و اطلاعاتشان در معرض نابودی قرار بگیرد. دقت کنید که جراحی هارد دیسک نیاز به کلین روم دارد و نباید در هوای باز هارد دیسک باز شود.

کلین روم

کلین روم محفظه ای عاری از هرگونه ریز گرد و غبار است که این امکان را فراهم می سازد که هارددیسک بطور کامل باز شود تا اقدامات لازم در جهت بازیابی اطلاعات انجام شود. وقتی هارددیسک در هوای آزاد باز می شود، ریز گرد های هوا به سطح پلاتر می چسبند. هد هارد در جهت خواندن و نوشتن اطلاعات با این ذرات ریز برخورد می کند. این امر خرابی سطح دیسک، که اطلاعات روی آن نوشته و بازخوانی می شوند و همچنین هد هارد را به دنبال دارد. دقت کنید که فاصله هد با پلاتر حدود یک بیست و پنجم قطر یک تار مو است.

مراحل جراحی هارد

در بعضی موارد به دلیل بعضی آسیب ها هارد دیسک شناسایی نمی شود. پس از تست و بررسی اولیه این گونه هارد دیسک ها دراین واحد مشخص می شود یک یا چند هد خراب دارند. این هارد دیسک ها توسط متخصصین این مرکز تست و بررسی دقیق می شوند. در این بررسی ها بصورت دقیق تعیین می شود که کدام هد خراب است. پس از تعیین هد خراب جهت جراحی هارد و تعویض هد اقدام انجام می شود. مراحل جراحی هارد عبارت است از:

  • تست دقیق هارد دیسک پیش از جراحی هارد دیسک
  • تعویض هد هارد شامل تست فیزیکی قطعه، تست برد هارد دیسک، تست مدیا
  • اعلام دقیق وضعیت هارد دیسک به مشتری شامل توضیح کامل ایراد و آسیب های پیش آمده به هارد یا قطعه، هزینه تقریبی بازیابی اطلاعات و میزان زمان لازم برای انجام کار

این مرکز با بهره گیری از بهترین و مجرب ترین متخصصین تعمیرات هارد و با استفاده از بروز ترین تجهیزات و ابزارهای تعمیرات انواع هارد، آماده خدمت رسانی به شما است. در صورت ایجاد مشکل در هارد خود، به این مرکز مراجعه کنید یا با استفاده از شماره‌های زیر، با متخصصین ما تماس حاصل فرمایبد.

فهرست