سرویس کامل فن لپ تاپ و تعویض خمیر سیلیکون

folder_openفن لپ تاپ
commentبدون دیدگاه
سرویس کامل فن لپ تاپ و تعویض خمیر سیلیکون

گاهی ممکن است برای شما پیش آمده باشد که لپ تاپ شما، به صدا افتاده باشد. این صدا می‌تواند از قسمت‌های متحرک داخل سخت افزار لپ تاپ مثل هارد، لولا یا فن باشد. عمدتا فن لپ تاپ است که به صدا می‌افتد. این صدا در اثر جمع شدن گرد غبار و پرز در فن اتفاق می‌افتد. در این حال شما نیاز به یک سرویس کامل فن لپ تاپ و تعویض خمیر سیلیکون نیاز پیدا می‌کنید.

سرویس کامل فن لپ تاپ شامل تمیز کردن بردها و مادربورد لپ تاپ، تعویض چسب‌های اتصال فن به هیت سینک، تعویض خمیر سیلیکون و سایر پاکسازی‌ها می‌شود. در کل گرد و غبار و پرزی که در محفظه فن لپ تاپ جمع می‌شود، موتور فن را ضعیف می‌کند و گاهاً آن را از کار می‌اندازد. همچنین می‌تواند سبب چرخیدن فن با دور بسیار بالا یا داغ کردن سیستم نیز بشود.

خمیر سیلیکون یک رسانای حرارتی است که بین پردازنده و هیت سینک لپ تاپ قرار می‌گیرد. هیت سینک که خود یک انتقال دهنده حرارتی است، خمیر سیلیکون روی پردازنده و گرفیک قرار می‌گیرد. هیت سینک با اتصال به فن خنک می‌شود و گرما را به بیرون از برد لپ تاپ انتقال می‌دهد.

دلایل سرویس کامل فن لپ تاپ و تعویض خمیر سیلیکون

همانطور که گفته شد سرویس کامل فن لپ تاپ و تعویض خمیر سیلیکون در صورت ایجاد مشکلات بالا می‌تواند یک راه خوب برای از بین بردن مشکلات باشد. با سرویس کردن لپ تاپ توسط متخصصین و تعویض خمیر سیلیکون خشک قبلی، انتقال حرارت از سی پی یو به هیت سینک بهتر صورت می‌گیرد و خروج راحت‌تر دما را ایجاد می‌کند.

  • افزایش عمر لپ تاپ
  • کم شدن دمای پردازنده و گرافیک
  • خنک‌تر شدن دمای کلی لپ تاپ
  • افزایش سرعت و راندمان لپ تاپ
  • افزایش عمر سی پی یو و گرافیک
  • ارتقا گردش هوا درون لپ تاپ و خنک‌تر شدن آن
  • پایین آمدن دور فن لپ تاپ و بالطبع افزایش طول عمر فن

برای اطلاع از قیمت سرویس کامل فن لپ تاپ و تعویض خمیر سیلیکون، با متخصصین ما در مرکز تعمیرات لپ تاپ آرتک تماس بگیرید. ما سعی می‌کنیم خدمات خود را در سریع‌ترین زمان و بالاترین کیفیت به شما مشتریان عزیز ارائه دهیم.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست