قیمت تعویض سلول‌های باتری لپ تاپ

folder_openباتری لپ تاپ
commentبدون دیدگاه
سلول های باتری لپ تاپ

قیمت تعویض سلول‌های باتری لپ تاپ

باتری‌های لپ‌تاپ، با اکثر باتری‌های قابل شارژ هر دستگاه الکترونیکی یک ویژگی ناامیدکننده مشترک دارند، آنها به مرور زمان ضعیف شده و شارژ را از دست می‌دهند. باتری که با یک بار شارژ را برای بیش از 2 ساعت نگه می دارد، ممکن است به تدریج تا 20 دقیقه کاهش یابد. از آنجایی که قیمت باتری‌های جایگزین زیاد است، گزینه ارزان‌تر جایگزینی سلول‌های داخل باتری لپ‌تاپ شما است. بنابراین قیمت تعویض سلول‌های باتری لپ تاپ در اینجا برای شما اهمیت می‌یابد.

قبل از ادامه، مطمئن شوید که نوع باتری خود، مصرف وات آن، و نوع و مدل آن را می‌دانید. تعویض سلول‌های باتری لپ‌تاپ کاملاً امکان‌پذیر است، با این حال، حتی با وجود مهارت بسیار بالا، این یک روش بی‌عیب نیست! قبل از شروع، گارانتی سازنده لپ تاپ خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تعویض سلول آن را باطل نمی کند.

باتری‌های با یون لیتیوم

باتری‌های لیتیوم یون بسیار خطرناک هستند و اگر مراقب نباشید، همیشه خطر آتش سوزی و انفجار وجود دارد. این باتری‌ها را فقط می‌توان با مدارهای شارژی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، کار کرد. باتری‌های لیتیوم یونی را فقط می‌توان با باتری‌های لیتیوم یونی جایگزین کرد. ممکن است هنگام پیچ کردن، آتش سوزی رخ دهد و در نتیجه دود سمی ایجاد شود. در صورت بروز آتش سوزی، سعی نکنید آن را با آب خاموش کنید، بهترین گزینه استفاده از ماسه است.

بیشتر اوقات، بسته‌های باتری با اتصالات پیچی یا قفل‌های محکم بسته می‌شوند که می‌توانند بدون ایجاد آسیب باز شوند. محفظه بسته باتری شامل دو قسمت پلاستیکی است که به هم چسبیده‌اند. بنابراین، شیار عقب محفظه باید به دقت با اره فلزی اره شود. باز هم مراقب باشید به باتری‌های لیتیوم یون داخل آسیب نرسانید، در غیر این صورت خطر آتش سوزی وجود دارد.

براده‌های پلی استایرن تولید شده هنگام باز کردن باتری ممکن است باعث سوزش چشم شود، به همین دلیل است که عینک محافظ ضروری است! پس از باز کردن شیار، محفظه را بردارید و شش باتری لیتیوم یونی را مشاهده خواهید کرد. قبل از برداشتن آن‌ها، سیم کشی‌ها و رنگ‌های هر کابل را به دقت یادداشت کنید. به هر قیمتی باید از اتصال کوتاه اجتناب کرد!

مراحل برداشتن سلول‌های باتری قدیمی و جایگزینی با سلول‌های جدید

  • اجازه دهید باتری به طور کامل انرژی خود را تخلیه کند و سپس لپ تاپ خود را خاموش کرده و آن را بردارید. شماره مدل روی جلد را پایین بیاورید تا در صورت بروز تصادف، بتوانید مدل صحیح را سفارش دهید.
  • درز باتری را با استفاده از یک پیچ گوشتی تخت باز کنید. تمام مسیر را ادامه دهید تا بتوانید از بالا به وضوح ببینید. این امر مستحکم است، زیرا نیمه‌های محفظه ابتدا با یک چسب صنعتی به هم چسبانده می‌شوند.
  • تعداد سلول‌های موجود در باتری باید بین چهار تا هشت باشد. تعداد سلول‌ها را به همراه شماره مدلی که قبلاً یادداشت کرده‌اید بشمارید و جایگزین‌های صحیح را سفارش دهید.
  • پلاستیک پوشاننده سلول‌ها را با دقت با چاقو برش دهید. با این کار باتری‌ها در معرض دید قرار نمی‌گیرند. حالا سیم‌ها را وصل کنید تا باتری از سینی شارژ آن‌ها خارج شود. محفظه پلاستیکی را در مقابل سلول‌های جدید نگه دارید.
  • سلول‌های جدید خود را در جعبه پلاستیکی متعلق به باتری‌های قبلی قرار دهید. سلول‌های جدید را در سینی باتری قرار دهید و تماس‌های سیم را بازیابی کنید. می‌توانید این کنتاکت‌ها را با یک نوار دو طرفه در جای خود نگه دارید. لحیم کاری نیز یک گزینه است، اما معمولاً مورد نیاز نیست. اکنون سلول‌ها باید دقیقاً شبیه سلول‌های قدیمی باشند.

نیمه‌های قاب باتری را با چسب صنعتی جمع کنید. قبل از استفاده، سلول های جدید را طی یک شب شارژ کنید.

قیمت تعویض سلول‌های باتری لپ تاپ

مدار شارژ اکثر لپ تاپ‌های مدرن برای باتری‌های لیتیوم یون طراحی شده‌اند. به همین دلیل تنها باتری های لیتیوم یونی را می‌توان به عنوان جایگزین استفاده کرد. لازم نیست باتری های جدید دقیقاً همان ظرفیت باتری های اصلی را داشته باشند، آنها باید کمی بالاتر باشند تا از حداکثر جریان شارژ مجاز تجاوز نکنند. مرکز تعمیرات لپ تاپ آرتک با بهره‌گیری از دانش روز، ابزار حرفه‌ای، متخصصین مجرب و دسترسی به قطعات با کیفیت می‌تواند کارهای تعمیری لپ تاپ شما را بر عهده بگیرد و با ارائه ضمانت، به شما خدمات ارائه کند.

 

 

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست