نصب ویندوز روی ماشین مجازی

نصب ویندوز روی ماشین مجازی

نصب ویندوز روی ماشین مجازی بر جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت یعنی ویندوز 11، یک سیستم عامل کاملاً جدید با ویژگی های فراوان و به ویژه یک رابط کاربری روان بسیار جدیدتر (با تصاویر زمینه زیبایی شناختی) است که نه تنها سیستم عامل را روان تر می کند، بلکه بهره وری بیشتری نیز خواهد داشت. ویندوز 11 دارای منوی استارت کاملا جدید و نوار وظیفه به روز شده در کنار عناصر مختلف است که سیستم عامل را در نهایت به اندازه کافی مدرن جلوه می دهد. با هرکسی که مشتاق امتحان ویندوز 11 است، در اینجا نحوه نصب ویندوز 11 در VMWare یا سایر ورک استیشن های مجازی آورده شده است.

دانلود فایل ISO ویندوز 11

در ابتدا باید ویندوز را دانلود کنید. فایل iso ویندوز 11 اکنون در بسیاری از منابع موجود است. و یافتن فایل اولیه ویندوز 11 آسان است. برای دریافت فایل iso ویندوز 11 می توانید آن را در گوگل جستجو کنید. یا اگر قبلا منتشر شده است، می توانید به سایت رسمی ویندوز مراجعه کنید.

بیلد ویندوز 11 که فاش شده است با شماره بیلد 21996.1 عرضه می شود. حجم فایل ایزو 4.75 گیگابایت است. از آنجایی که این نسخه پایدار ویندوز 11 نیست، بهتر است با استفاده از شبیه‌سازها و نرم‌افزار ماشین مجازی مانند VMWare، نسخه بتا را کنار بگذارید. زیرا ممکن است چندین باگ وجود داشته باشد و استفاده از آن به عنوان یک درایور روزانه مفید نخواهد بود. با این اوصاف، می توانید این راهنما را برای نصب ویندوز 11 بتا با استفاده از VMWare دنبال کنید.

مراحل نصب ویندوز در ماشین مجازی

نصب ویندوز 11 بسیار ساده، آسان و شبیه به سبک نصب ویندوز 10 با چند ویژگی جدید است که با ویندوز 11 آورده شده است. از آنجایی که این یک فایل ویندوز 11 لو رفته و اولین بیلد ویندوز 11 است، ممکن است اشکال پیدا کنید بنابراین توصیه می شود از VMWare مانند VMWare Workstation یا VMWare Virtual Box استفاده کنید. در اینجا ما از Workstation استفاده می کنیم، اما مراحل برای ماشین های مجازی دیگر نیز مشابه خواهد بود.

دانلود و نصب ماشین مجازی (VMWare Workstation)

برای دانلود ایستگاه کاری VMWare، کافی است به صفحه دانلود رسمی بروید و نصب کننده را برای سیستم ویندوز یا سیستم لینوکس خود انتخاب کنید. برای این راهنما، ما از نصب کننده ویندوز استفاده خواهیم کرد. اطمینان حاصل کنید که همیشه آخرین نسخه های VMWare Workstation را دانلود کنید زیرا بهبودهای بهتر و حتی در صورت وجود اشکالات در آخرین نسخه ها برطرف می شود.

نصب VMWare Workstation بسیار ساده است. برای شروع نصب، کافیست روی نصب کننده دوبار کلیک کنید. برای ایجاد تغییرات از شما امتیازات مدیر می خواهد، روی Yes کلیک کنید. سپس فرآیند نصب را آغاز می کند و سپس از شما می خواهد که سیستم را مجددا راه اندازی کنید. برای راه اندازی مجدد کامپیوتر خود بر روی yes کلیک کنید.

راه اندازی VMWare برای ویندوز 11

اگر VMware حدود 8 گیگابایت رم داشته باشید، کاملاً خوب کار می کند زیرا یک ماشین مجازی است و منابع را از سیستم میزبان به اشتراک می گذارد. حالا بیایید نگاهی به راه اندازی یک ماشین VMWare برای ویندوز 11 بیندازیم.

  1. VMWare Workstation را باز کنید. با پنجره‌ای مواجه می شوید که سه گزینه دارد. روی «ایجاد ماشین مجازی جدید» کلیک کنید.

  2. از شما می پرسد که آیا می خواهید یک پیکربندی معمولی یا سفارشی را تنظیم کنید. Typical را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

  3. اکنون از شما می خواهد که فایل iso را پیدا کنید یا بعداً یک سیستم عامل نصب کنید. گزینه Installer disc image file iso را انتخاب کنید. فایل iso ویندوز 11 را که قبلا دانلود کرده اید، پیدا و انتخاب کنید.

نصب ویندوز روی ماشین مجازی (4)
  1. نوع سیستم عامل را انتخاب کنید. در این حالت مایکروسافت ویندوز را انتخاب کرده و نسخه را به عنوان Windows 10 x64 انتخاب کنید.
  2. حالا شما قادر خواهید بود به ماشین مجازی خود یک نام بدهید. به سادگی هر نامی را تایپ کنید یا فقط در ویندوز 11 تایپ کنید و روی Next کلیک کنید.
  1. بخش مهم اینجاست. اکنون باید مقدار مشخصی از درایو ذخیره سازی خود را که توسط ماشین مجازی استفاده می شود، اختصاص دهید. برای ویندوز 11 می توانید حداقل 60 گیگابایت را برای ذخیره سازی بگذارید. این شامل فضای مورد نیاز برای نصب ویندوز 10 نیز می شود.

7. کادر گفتگوی بعدی به شما امکان می دهد سخت افزار را برای ماشین مجازی ویندوز 11 خود سفارشی کنید. بر روی Customize Hardware کلیک کنید و مقدار ترجیحی RAM، Processors و غیره را تنظیم کنید. برای عملکرد بهینه، RAM را حداقل روی 8GB تنظیم کنید و روی Close > Finish کلیک کنید.

8. اکنون یک صفحه نمایش در VMWare دریافت خواهید کرد. شما می توانید مشخصات ماشین مجازی خود را در سمت چپ و گزینه Power On را در بالا مشاهده کنید.

9. برای راه اندازی ماشین مجازی خود کافی است بر روی دکمه روشن/خاموش کردن ماشین مجازی کلیک کنید. در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم که در آن نحوه راه اندازی ویندوز 11 یا نحوه نصب ویندوز 11 را در ماشین مجازی خواهید دانست.

راه اندازی ویندوز روی ماشین مجازی

پس از اتمام نصب، ویندوز 11 راه اندازی مجدد می شود و اکنون شما را به صفحه نهایی می برد. صفحه نمایش های اینجا جدید هستند و دارای پس زمینه سفید با آیکون های رنگارنگ در مقایسه با پس زمینه آبی ویندوز 10 با آیکون های سفید هستند. در این صفحه ها می توانید منطقه و طرح صفحه کلید را انتخاب کنید.

اکنون، با ویندوز 11، باید وارد شوید یا یک حساب کاربری مایکروسافت ایجاد کنید که به بسیاری از ویژگی‌های مایکروسافت دسترسی داشته باشد. همچنین، اکنون نیاز است که یک پین برای ورود به سیستم و دسترسی به سیستم تنظیم کنید. پس از انجام این کار، تنظیمات حریم خصوصی را خواهید داشت که می توانید انتخاب کنید که داده ها را با مایکروسافت به اشتراک بگذارید یا نه.

ویندوز 11 تنظیمات تجربه سفارشی سازی جدیدی را به ارمغان می آورد. می‌توانید انتخاب کنید که آیا از این سیستم برای بازی، خلاقیت، خانواده یا تکالیف مدرسه استفاده می‌کنید. و در نهایت، از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید از فایل خود در ذخیره‌سازی ابری OneDrive مایکروسافت نسخه پشتیبان تهیه کنید یا فقط فایل‌های ایمن را به صورت محلی روی دستگاه انجام دهید. اولویت خود را انتخاب کنید و آماده پرش به ویندوز 11 باشید.

اکنون با تنظیمات نصب ویندوز 11 شروع می‌کنید. توجه داشته باشید که در این زمان وضوح تصویر کامل نخواهد بود و مربع‌تر از مستطیل به نظر می‌رسد. با این حال، پس از ورود به ویندوز 11، وضوح را با رفتن به تنظیمات > نمایشگر و سپس تغییر وضوح تغییر دهید. همچنین می توانید نحوه ظاهر پنجره VMWare را تغییر دهید، روی دکمه Enter Fullscreen کلیک کنید تا ماشین مجازی به صورت تمام صفحه اجرا شود یا می توانید آن را در حالت پنجره ای نیز داشته باشید. همچنین می توانید ابزارهای VMWare را برای درایورهای دیگر نصب کنید.

نتیجه

از آنجایی که این یک نسخه توسعه داده شده است، مطمئناً برخی از اشکالات، مشکلات نام تجاری و شاید چیزهای دیگری را پیدا خواهید کرد که ممکن است مانند آنچه نشان می دهد عمل نکند. و بهتر است که ویندوز 11 را در یک ماشین مجازی به جای نصب آن به عنوان یک سیستم عامل جدید روی سیستم خود امتحان کنید. همچنین، اکنون که یک بیلد نامبر لو رفته است، ممکن است لینک‌های زیادی وجود داشته باشد که شما را به فایل‌های iso مختلف ویندوز 11 راهنمایی می‌کند، با احتیاط آنها را ادامه دهید و بررسی کنید که این پیوندها نسخه‌های iso ویندوز 11 هستند و بدافزار یا ویروس ممکن است به شما آسیب نرساند.

بنابراین همه چیز در مورد نحوه نصب ویندوز 11 در VMWare Workstation توضیح داده شد. شما می توانید این راهنما را برای هر ماشین مجازی دنبال کنید. فقط چند مرحله متفاوت خواهد بود، اما به طور کلی روند یکسان است. برای هرگونه سوال در بخش نظرات به ما اطلاع دهید یا برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید. مرکز تعمیرات لپ تاپ آرتک آماده پاسخگویی به سوالات و ایرادات شما می باشد.همچنین این مرکز تمامی خدمات نرم افزاری را انجام میدهد و میتوانید با مراجعه به ما از خدمات این مرکز استفاده نمایید.

 

4/5 - (3 امتیاز)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ملینا
ملینا
1 ماه قبل

نصب ویوز روی ماشین مجازی به چه دلیلی انجام میشود؟

پویا الهیار
مدیر
1 ماه قبل
پاسخ به  ملینا

ویندوز روی ماشین مجازی جهت اجرای یک ورژن از ویندوز بر روی ویندوز اصلی دستگاه استفاده میشود.

سوالی دارید؟ در خدمتیم!
ارسال پیام