هزینه نصب ویندوز

folder_openنصب ویندوز
commentبدون دیدگاه
نصب ویندوز

هزینه نصب ویندوز

تعویض ویندوز از جمله مواردی است که کاربران ممکن است به آن نیاز پیدا کنند. با توجه به استفاده روزمره کاربران از لپ تاپ خود، ممکن است به مرور زمان ویندوز کند شود یا مشکلات دیگری برای آن به وجود بیاید. ویندوز 10 تغییر بزرگی را در تاریخچه پلتفرم محاسباتی مایکروسافت رقم زد. با یک رابط کاربری کاملاً اصلاح‌شده که کاربران قدیمی ویندوز احتمالاً آن را تشخیص نمی‌دهند و انبوهی از ویژگی‌های جدید برای به روز کردن آن، چیزهای زیادی برای هیجان‌انگیز کردن وجود دارد. اما واقعا هزینه نصب ویندوز چقدر است؟

ویندوز 10 اولین نسخه از این سیستم عامل است که فقط به صورت آنلاین در دسترس است. شما نمی توانید به فروشگاه کامپیوتر محلی خود بروید و یک سی دی از فایل ها را برای نصب بر روی رایانه خود بخرید و برای برخی ممکن است این کار کمی بد به نظر برسد. نه تنها این یک تغییر کامل برای کاربران قدیمی ویندوز است، بلکه می تواند مشکلات بیشتری را نسبت به ظاهر کردن یک CD یا USB در رایانه شما، دانلود و نصب نرم افزار ایجاد کند. نه تنها به این دلیل که اگر رایانه شما در نیمه راه به روز رسانی از کار بیفتد، ممکن است خطاهای ترسناکی در صفحه راه اندازی باقی بماند.

همانند نسخه سی دی به روز رسانی های قبلی ویندوز، می توانید ویندوز 10 را به طرق مختلف نصب کنید. یا یک نصب کاملاً تمیز که همه چیز را از رایانه شما حذف می کند تا تجربه ای کاملاً تازه و فوق العاده داشته باشید، یا فقط سیستم عامل را نصب کنید و همه فایل ها و پوشه ها و برنامه های خود را در جای خود نگه دارید. اگر این تعمیرات اساسی را انجام ندهید، می‌توانید سیستم عامل خود را تا زمانی که ظرف 30 روز از نصب نرم‌افزار جدید می‌گذرد، تنزل دهید.

نصب یک نسخه جدید از یک سیستم عامل با سیستم عامل قدیمی که هنوز بر روی دستگاه شما وجود دارد، در گذشته یک فرآیند دردناک بود، اما خوشبختانه ویندوز 10 انجام آن را بسیار آسان تر می کند. ما چند روش برای انجام این کار را تشریح کرده‌ایم، که برخی از آنها ساده‌تر اما زمان‌برتر هستند، در حالی که برخی دیگر سریع‌تر هستند، اما ممکن است شامل کار باشد. لطفاً به یاد داشته باشید که اگر نسخه خرده فروشی ویندوز 7 یا 8/8.1 دارید، می توانید مجوز خود را با نصب ویندوز 7/8.1 بر روی رایانه دیگری و سپس ارتقاء به ویندوز 10 با استفاده از یکی از روش های زیر به رایانه جدیدی منتقل کنید.

اعلان های ارتقا را برای همیشه غیرفعال کنید

هنگامی که ویندوز 10 برای اولین بار منتشر شد، این شرکت اشتباه بزرگی را مرتکب شد که به طور خودکار نرم افزار را بدون اجازه بر روی رایانه شخصی همه دانلود کرد. جای تعجب نیست که این شرکت به خاطر این موضوع مورد انتقاد شدید قرار گرفت و به همین دلیل، بعید است که شرکت هرگز از چنین تاکتیک های صعودی برای ارتقاء رایانه ها استفاده کند.

اما مایکروسافت هنوز به همه توصیه می کند که به روز رسانی جدیدی در دسترس باشد. می دانید، فقط در صورتی که بخواهید آن را به روز کنید. در واقع، حتی پس از شکست خودکار ارتقاء ویندوز 10، برخی از کاربران گزارش دادند که اعلان ارتقاء پاپ آپ را با کلیک بر روی x بسته اند و مایکروسافت به هر حال ارتقا را دانلود می کند.

اما، اگر به اندازه کافی از یادآوری‌های مداوم خسته شده‌اید، از شنیدن این موضوع خوشحال خواهید شد که مایکروسافت اکنون گفته است که دیگر شما را برای ارتقاء ناراحت نمی‌کند و امیدواریم که یادآوری‌ها به گذشته تبدیل شوند. بنابراین اکنون ما آن را روشن کردیم، شما احتمالاً می خواهید ادامه دهید. در اینجا روش‌های برتر برای ارتقای دستگاه ویندوزی خود به آخرین نسخه سیستم عامل آورده شده است.

روش اول: ابزار رزرو ویندوز

  1. قبل از انجام هر کاری، از فایل ها و پوشه های خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگرچه بعید است مشکلی وجود داشته باشد، اما می‌خواهید مطمئن شوید که هنوز همه داده‌های خود را در جایی غیر از رایانه شخصی ذخیره کرده‌اید، فقط برای اینکه در امنیت باشید.
  2. قبل از نصب ویندوز 10، باید مطمئن شوید که آخرین به روز رسانی های موجود برای نصب ویندوز فعلی شما (7 SP1 یا 8.1) نصب شده است. به Control Panel\All Control Panel Items\Windows Update (Windows 7) یا Control Panel\System and Security\Windows Update بروید و دستورات روی صفحه را دنبال کنید تا همه به‌روزرسانی‌های مهم موجود را نصب کنید.
  1. پس از نصب این به‌روزرسانی‌ها، یک نماد کوچک ویندوز را در سینی سیستم خود مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید و اعلان‌های روی صفحه را دنبال کنید – یک جادوگر رایانه شما را از نظر سازگاری بررسی می‌کند و کپی ویندوز 10 شما را در صف دانلود سرتاسر جهان مایکروسافت ذخیره می‌کند.
  2. وقتی کپی رزرو شده ویندوز شما آماده شد، کادر محاوره ای را مشاهده می کنید که از شما می خواهد نصب کننده را دانلود کنید. بپذیر و انتظار طولانی آغاز می شود. اندازه دقیق نصب کننده بسته به تنظیمات موجود شما متفاوت است، اما در منطقه حداقل 2.5 گیگابایت خواهد بود.
  3. هنگامی که نصب کننده دانلود شد، کادر محاوره ای دیگر از شما می خواهد که در نهایت خود نصب را شروع کنید. بلافاصله یا بعداً. پس از دانلود طولانی، مرحله آماده سازی برای نصب به همان اندازه طولانی خواهد بود، بنابراین برنامه ریزی برای نصب ایده خوبی خواهد بود. برای شروع نصب، دستورات روی صفحه را دنبال کنید – این یک فرآیند طولانی دیگر است، اما ارزشش را دارد.

روش دوم: ابزار ایجاد رسانه ویندوز

  1. در حالی که در طول نصب هیچ مشکلی نداشتیم، همیشه ایده خوبی است که قبل از نصب هر نرم افزار جدید از رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید – به ویژه چیزی به اندازه یک سیستم عامل جدید. اگر مشکلی پیش بیاید، حداقل، شما همچنان از همه فایل های خود نسخه های تکراری خواهید داشت.
  2. قبل از نصب ویندوز 10، باید مطمئن شوید که آخرین به روز رسانی های موجود برای نصب ویندوز فعلی شما (7 SP1 یا 8.1) نصب شده است. به Control Panel\All Control Panel Items\Windows Update (Windows 7) یا Control Panel\System and Security\Windows Update بروید و دستورات روی صفحه را دنبال کنید تا همه به‌روزرسانی‌های مهم موجود را نصب کنید.
  3. ببینید آیا از نسخه 32 بیتی یا 64 بیتی ویندوز استفاده می کنید. در ویندوز 7، می توانید این اطلاعات را در Control Panel\All Control Panel Items\System پیدا کنید. در ویندوز 8.1، در Control Panel\System and Security\System خواهد بود
  4. ابزار Windows 10 Media Creation Tool را دانلود کنید. اگرچه در اصل برای ایجاد یک DVD نصب ویندوز یا USB در نظر گرفته شده است، اما می توانید از آن برای ارتقاء ویندوز در محل نیز استفاده کنید. مطمئن شوید که نسخه مناسب را برای رایانه شخصی خود دانلود کرده اید – یا نسخه 32 بیتی یا نسخه 64 بیتی.
  5. هنگامی که ابزار دانلود شد، آن را اجرا کنید و برای دانلود و نصب ویندوز 10 از دستورات روی صفحه پیروی کنید. دانلود و نصب ممکن است زمان زیادی ببرد، بنابراین اگر عجله دارید این کار را انجام ندهید. اندازه دقیق نصب کننده بسته به تنظیمات موجود شما متفاوت است، اما در منطقه حداقل 2.5 گیگابایت خواهد بود.

روش سوم: اجرای یک نصب ویندوز تمیز

فرآیند ارتقا در ویندوز 10 فایل‌ها، تنظیمات و برنامه‌های قدیمی را از سیستم قبلی به سیستم جدید می‌برد. با این حال، می‌توانید با انجام یک نصب تمیز، رایانه خود را به‌طور کامل بازخوانی کنید. با این حال، فرآیند فعال سازی می تواند پیچیده تر باشد.

اگر می‌خواهید از تعداد زیادی bloatware که سازندگان نصب می‌کنند، اجتناب کنید، نصب تمیز می‌تواند مفید باشد. همچنین زمانی که هارد دیسک را تعویض کرده اید ضروری است.

تا حد زیادی ساده ترین راه برای انجام یک نصب تمیز، استفاده از عملکرد ریست ویندوز 10 است. این با عملکرد بازنشانی ویندوز 8 متفاوت است زیرا این ویژگی از یک تصویر بازیابی از سازندگان استفاده می‌کرد که برای نرم‌افزار آنها سفارشی شده بود. مطمئناً، این شامل درایورهای خاص آنها می شود، اما این شامل نرم افزارهای bloatware و در برخی موارد نرم افزارهای نامطلوب مانند Superfish نیز می شود.

ظاهراً ویندوز 10 دارای سیستمی است که بدون نیاز به تصویر بازیابی جداگانه، ویندوز را بازسازی می کند. این سیستم را پاکسازی می کند و آخرین فایل ها را نگه می دارد. این همچنین به این معنی است که شما مجبور نیستید Windows Update را مستقیماً پس از تنظیم مجدد اجرا کنید.

مایکروسافت ادعا می‌کند که این بازنشانی «دستگاه‌های ویندوز را به حالت اولیه بازمی‌گرداند» تنها با نصب فایل‌های ویندوز.

برای بازنشانی رایانه ویندوز 10 خود، برنامه تنظیمات را باز کنید، Update & Security را انتخاب کنید، Recovery را انتخاب کنید و روی دکمه «شروع به کار» در زیر Reset this PC کلیک کنید. “حذف همه چیز” را انتخاب کنید. با این کار تمام فایل‌های شما پاک می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که نسخه پشتیبان دارید.

و فراموش نکنید! بسیاری از مردم نمی دانند که پس از نصب ویندوز 10، نسخه قبلی سیستم عامل هنوز در پس زمینه باقی مانده و فضای ارزشمندی را اشغال می کند. هنگام ارتقاء، نسخه قدیمی ویندوز شما فقط در هوا ناپدید نشد و هنوز هم در پشت سیستم شما با نام windows.old وجود دارد و فضای دیسک را اشغال می کند. این به این دلیل است که مایکروسافت شما را مجبور نمی‌کند سخت‌افزار خود را به‌روزرسانی کنید. فایل‌های مهمی را که سیستم عامل قبلی شما را تشکیل می‌دادند را در درایو C:/ نگه می‌دارد، در صورتی که ویندوز 10 را دوست نداشته باشید و تصمیم بگیرید به نسخه قبلی خود برگردید

برای حذف آن برای همیشه، دکمه Start ویندوز را فشار دهید و شروع به تایپ “پاکسازی” کنید تا به طور خودکار سیستم شما جستجو شود. یک برنامه Disk Cleanup باید در قسمت معیارهای جستجو در مقابل چشمان شما ظاهر شود. روی این کلیک کنید تا برنامه باز شود. کادر انتخاب درایو ظاهر می شود. درایوی که سیستم عامل شما روی آن نصب شده است را انتخاب کنید. درایو پیش فرض باید ابتدا نشان داده شود، این معمولاً درایو C:/ است. هنگامی که مطمئن شدید این درایو اصلی شماست که سیستم عامل شما در آن نصب شده است، OK را انتخاب کنید. ویندوز برای چند لحظه سیستم شما را اسکن می کند، سپس یک کادر ظاهر می شود.

در حال حاضر، دو چیز ممکن است در این نقطه اتفاق بیفتد. می‌توانید فهرستی از فایل‌ها را فوراً حذف کنید، که یکی از آن‌ها «نصب (های) قبلی ویندوز» است، یا اگر آن گزینه قابل مشاهده نیست، باید گزینه «پاک کردن فایل‌های سیستم» را انتخاب کنید.  ویندوز محاسبات بیشتری انجام می‌دهد و جعبه‌ای بسیار مشابه را در اختیار شما قرار می‌دهد، این بار با گزینه‌ای برای حذف نصب(های) قبلی ویندوز. ممکن است مجبور شوید برای پیدا کردن آن به پایین اسکرول کنید، اما باید مقدار قابل توجهی از فضای درایو را اشغال کند، در مورد ما تقریباً 5 گیگابایت. این گزینه را علامت زده و OK کنید. در کادر پیام جداگانه ای که ظاهر می شود و از شما می پرسد آیا مطمئن هستید که می خواهید این را ارسال کنید، روی حذف فایل ها کلیک کنید و کارتان تمام است.

هزینه نصب ویندوز

مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ آرتک، ارائه دهنده خدمات تعمیرات لپ تاپ و نوت بوک، با در اختیار داشتن متخصصین مجرب، ابزار به روز و دسترسی سریع به تامین کنندگان قطعات لپ تاپ، است. شما کاربران گرامی می‌توانید با مراجعه به این مرکز نسبت به تعویض ویندوز خود اقدام کنید و از خدمات ما استفاده کنید. این مرکز برای خدمات ارائه شده خود، 6 ماه گارانتی به شما مشتریان گرامی نیز ارائه می‌کند.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست