قیمت تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ

folder_openباتری لپ تاپ
commentبدون دیدگاه
باتری لپ تاپ دل

قیمت تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ

باتری لپ تاپ جز موارد مصرفی لپ تاپ است که وظیفه تغذیه انرژی دستگاه در زمان عدم اتصال به برق را دارد. باتری های لپ تاپ از سلول‌هایی تشکیل شده‌اند که این سلول‌ها همه در یک قاب قرار دارند. قیمت تعمیر و تعویض باتری‌های لپ تاپ، با توجه به برند، مدل و سال تولید دستگاه، متفاوت است.

دو نوع باتری لپ تاپ داریم: داخلی و خارجی. باتری لپ تاپ خارجی، بدون اینکه لپ تاپ باز شود، قابلیت قطع و اتصال به لپ تاپ را دارد. باتری‌های خارجی عموما پشت لپ تاپ و انتهای قاب D، قرار می‌گیرند. برعکس باتری‌های لپ تاپ داخلی درون خود دستگاه قرار دارند و برای جداکردن آن می‌بایست قاب‌های دستگاه باز شوند. قیمت تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ داخلی در کل گران‌تر است، چرا که نوع سلول‌های آن‌ها با سلول‌های باتری‌های متفاوت است.

باتری‌های با یون لیتیوم

باتری های لیتیوم یون بسیار خطرناک هستند و اگر مراقب نباشید، همیشه خطر آتش سوزی و انفجار وجود دارد. این باتری ها را فقط می‌توان با مدارهای شارژی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، کار کرد. باتری‌های لیتیوم یونی را فقط می‌توان با باتری‌های لیتیوم یونی جایگزین کرد. ممکن است هنگام کوبیدن میخ‌ها یا هنگام اره کردن، آتش سوزی رخ دهد و در نتیجه دود سمی ایجاد شود. در صورت بروز آتش سوزی، سعی نکنید آن را با آب خاموش کنید، بهترین گزینه استفاده از ماسه است.

تفاوت‌های باتری‌های داخلی و خارجی

باتری‌های داخلی معمولا در لپ تاپ‌های جدیدتر قرار می‌گیرند و به دلیل و باز و بستن کمتر، عمر به مراتب بیشتری دارند. همچنین این باتری‌ها سیستم را دچار نوسان برق نمی‌کنند. از این سو، باتری خارجی زودتر از باتری‌های داخلی خنک می‌شوند و گرمای کمتری را به دستگاه وارد می‌کنند.

باتری‌های خارجی سهولت جابه جایی دارند و خود کاربر می‌تواند باتری لپ تاپ خود را تعویض کند. همچنین این قابلیت را دارند که کاربر می‌تواند با توجه به مدل لپ تاپ خود، باتری با ظرفیت بالاتری را تهیه کند. علاوه بر این قابلیت استفاده از دو باتری نیز برای لپ تاپ‌های با باتری خارجی وجود دارد.

قیمت تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ

با توجه به زیاد شدن مدل‌های تقلبی و بی‌کیفیت باتری‌های لپ تاپ، تهیه باتری لپ تاپ سخت شده است. همچنین منبع موثقی برای اطمینان یافتن از اورجینال بودن باتری لپ تاپ به سختی پیدا می‌شود. مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ آرتک، به کمک متخصصان مجرب خود، از اورجینال بودن باتری تهیه شده برای لپ تاپ شما، اطمینان حاصل می‌کند. قیمت تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ به شما کاربران گرامی قبل از تهیه آن، با جزئیات، بازگو می‌شود. همچنین این مرکز خدمات خود را با شش ماه ضمانت کیفیت به شما کاربران گرامی ارائه می‌دهد.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست