تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

فهرست مطالب پنهان کن
تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

یکی از خدماتی که تیم لپ تاپ آرتک به شما ارائه می دهد تعمیر فن لپ تاپ ایسوس است. لپ تاپ‌ های ایسوس یکی از محصولات محبوب در بازار هستند، اما ممکن است با مشکلاتی مانند ایجاد حرارت زیاد و عملکرد کاهشی روبرو شوند. وظیفه خنک سازی لپ تاپ و متعادل نگه داشتن دمای لپ تاپ برعهده ی فن است. فن همان سیستم تهویه هوا است که در همه‌ی لپ تاپ ها تعبیه شده است. فن لپ تاپ گاهی اوقات به دلیل آلودگی های بیش از حد (گرد و غبار موجود در هوا و یا استهلاک دستگاه و عدم سرویس دوره ای آن)، کیفیت خود را از دست می دهد و در ادامه ی کار صداهای ناهنجار تولید می‌کند. در این مقاله، به سرویس فن لپتاپ ایسوس و نگهداری از آن می‌پردازیم و به شما راهنمایی می‌کنیم تا از عملکرد بهینه دستگاه خود لذت ببرید.

به نقل از سایت Digitaltrends راجع به فن لپ تاپ ایسوس :

وقتی هوا گرم است و ما نیاز به تسکین داریم نمی‌توانید بهتر از یک پنکه دستی یا مینیاتوری کار کنید. البته اگر در رایانه خود و در محل کار به این مهم نیاز داشته باشید فن لپ تاپ ایسوس بهترین عملکرد را در این زمینه به شما و رایانه‌تان خواهد داد. بنابراین در این زمینه کوچکترین شک و نگرانی نداشته باشید.

فن لپ تاپ ایسوس

شناخت فن لپ تاپ ایسوس

قبل از شروع به سرویس فن، باید فهمید که فن لپ تاپ ایسوس کجاست و چگونه کار می‌کند. فن به طور معمول روی مادربرد قرار می‌گیرد. این قطعه هوای سردتری را به داخل لپ تاپ جذب می‌کند تا از افزایش حرارت جلوگیری کند. این قطعه به عنوان سیستم خنک کننده دستگاه دارای یک پروانه در جهت چرخش سریع و جابجایی هوای منطقه می‌باشد. پره های فن با چرخش خود هوا را به سرعت جابه‌جا کرده و با جذب هوای تازه، به خنک سازی قطعات سخت افزاری لپ تاپ می‌پردازند. 

کاربرد فن لپ تاپ ایسوس

کاربرد فن لپ تاپ ایسوس

از عمده ترین دلایل خرابی قطعات داخلی لپ تاپ گرمای بیش از اندازه دستگاه می‌باشد. طراحان و تولید کنندگان لپ تاپ برای رفع این مشکل اقدام به استفاده از فن در این دستگاه ها کرده اند. فن در لپ تاپ ها نقش خنک کنندگی و تهویه هوای داخل دستگاه را بر عهده دارد.

ابتدا قطعه ای به نام سینک گرمای داخل دستگاه را دریافت می‌کند و به فن انتقال می‌دهد. فن این گرمای دریافتی را به بیرون از لپ تاپ انتقال می‌دهد و دستگاه را خنک می‌کند. دو نوع فن در لپ تاپ ها وجود دارد: فن های دمنده ، این فن ها جریان هوای خنک را به داخل دستگاه هدایت می‌کند. فن های مکنده ، این فن ها هوای گرم داخل دستگاه را از سینک روی cpu به بیرون از دستگاه هدایت می‌کنند.

سرویس لپ‌ تاپ ایسوس

مزایای سرویس لپ تاپ ایسوس

شناسایی قطعات آسیب دیده یا فرسوده و جلوگیری از تشدید خرابی آنها اولین مزیت سرویس کردن لپ تاپ است. سرویس کار در بررسی لپ تاپ، قطعات آسیب دیده آن را پیدا می‌کند و در صورت نیاز، آنها را ترمیم یا تعویض می‌کند. نکته دیگر این که در صورت فاسد شدن خمیر سیلیکون، می‌توان آن را به موقع تنظیم کرد تا مانع از عدم انتقال گرمای قطعاتی مثل گرافیک و CPU نشود.

خرابی فن لپ‌ تاپ ایسوس

نشانه های خرابی فن لپ تاپ ایسوس

شنیدن صداهای غیر معمول از لپ تاپ نشانه خرابی لپ تاپ می باشد. صدای فن لپ تاپ در حالت نرمال بسیار کم می‌باشد. از دیگر نشانه های خرابی فن لپ تاپ دمای بالای دستگاه می‌باشد. به هنگام کار با برنامه های سنگین دمای دستگاه بالا می‌رود اما اگر این بالا رفتن دما پیوسته رخ دهد، فن لپ تاپ دچار مشکل می‌شود.

هنگ لپ تاپ ایسوس به علت فن

هنگ کردن لپ تاپ به علت خرابی فن

هنگ کردن لپ تاپ می‌تواند یکی از نشانه های خرابی فن لپ تاپ باشد، البته هنگ کردن لپ تاپ می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. اما اگر از سایر دلایل هنگ کردن لپ تاپ اطمینان خاطر دارید و به فن سیستم خود شک دارید، باید فن دستگاه را بررسی کنید. زیرا افزایش دمای داخلی لپ تاپ سبب کند شدن عملکرد برنامه ها می‌شود.

بوهای غیرعادی فن لپ تاپ ایسوس

استشمام بوهای غیر عادی از داخل لپ تاپ

استشمام بو های غیر عادی از داخل لپ تاپ می‌تواند یکی از نشانه های خرابی فن لپ تاپ باشد. اگر فن به درستی عمل نکند دمای داخل دستگاه افزایش یافته و سیستم برای ممانعت از آسیب به سایر قطعات، خاموش می‌شود. اگر در نزدیکی لپ تاپ و قسمت های ورودی و خروجی هوا، هیچ جریان هوایی احساس نمی‌کنید، فن مشکل دارد.

تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

آیا فن خنک کننده لپ تاپ قابل تعمیر است؟

سرویس فن لپ تاپ کار سختی نیست و می‌توانید با انجام مراحل زیر به راحتی این کار را انجام دهید. مرحله 1: لپ تاپ خود را خاموش کرده و خنک کنید. مرحله 2: پیچ گوشتی را انتخاب کنید و پیچ ها را از پشت لپ تاپ خود بردارید. این کار را تا زمانی انجام دهید که بدنه داخلی لپ تاپ در معرض دید قرار گیرد.

صدای بلند فن لپ تاپ ایسوس

صدای بلند فن لپ تاپ

صدای فن کامپیوتر شما به دلیل دمای بالای داخلی ناشی از استفاده 100% از دیسک، استفاده از رم زیاد، گرد و غبار و کثیفی در دریچه ها یا کمبود جریان هوا بلند می‌شود. این طبیعی است که گاهی اوقات صدای فن شما بلند شود، اما اگر برای مدتی صدای بلندی می دهد، باید بررسی کنید.

صدای فن لپ تاپ ایسوس

اگر فن لپ تاپ صدا بدهد اشکالی ندارد؟

اگر متوجه شدید که فن کامپیوتر دائماً کار می‌کند و صدایی غیرعادی یا بلند ایجاد می‌کند، این موضوع نشان می دهد که رایانه تا حد امکان کارآمد نیست و یا عاملی دریچه های هوا را مسدود کرده است. 

کاهش صدای فن لپ تاپ ایسوس

کاهش صدای فن

برای تمیز کردن تیغه ها، بازوهای تیغه و محفظه موتور از یک حوله پارچه ای میکروفیبر و آب گرم استفاده کنید. در صورت لزوم، می‌توانید از یک سواب پنبه نیز برای وارد شدن به شکاف ها و شکاف های باریک استفاده کنید. قبل از روشن کردن فن حدود 10 تا 15 دقیقه زمان بدهید تا خشک شود. این راهکار احتمالا مشکل نویز را حل می‌کند.

صدای بلند فن لپ تاپ ایسوس

چرا فن لپ تاپ ایسوس من اینقدر پر سر و صدا است؟

کارهایی مانند بازی، ویرایش ویدئو، تبدیل فایل یا پردازش گسترده داده، نیاز به منابع زیادی دارند در نتیجه دمای CPU/GPU افزایش پیدا می‌کند و باعث می‌شود که فن شتاب بگیرد و هوای خنک بیشتری از ماژول خنک کننده عبور کند تا به خنک کننده موثر برسد. در نتیجه، ممکن است متوجه افزایش صدای فن شوید.

تعویض فن لپ تاپ ایسوس

زمان تعویض فن لپ تاپ ایسوس

زمان مناسب برای تعویض فن لپ تاپ زمانی است که شما مشکلاتی مثل افزایش دما، صدای نامعمول فن، یا کاهش عملکرد سیستم را تجربه می‌کنید. در این حالت، تعویض فن را باید به عنوان اولین اقدام در نظر بگیرید تا جلوی مشکلات ناشی از گرمای زیاد و افت عملکرد را بگیرید.

فن لپ تاپ ایسوس کجاست

فن لپ تاپ ایسوس کجاست؟

فن لپ تاپ در محل‌های مختلفی در دستگاه‌های مختلف قرار می‌گیرد. برخی از لپ تاپ‌ها فن خنک‌کننده را در پشت دستگاه قرار می‌دهند تا گرمای تولیدی از پردازنده و کارت گرافیک را از طریق انتقال هوا خنک کنند. در مدل‌های دیگر، فن در پایین لپ تاپ قرار می‌گیرد تا هوای سردتری را از پایین به داخل دستگاه جا به جا کند و سخت‌افزارهای داخلی را خنک نگه دارد. همچنین برخی لپ تاپ‌ها فن‌های خنک‌کننده اضافی در کنار صفحه کلید دارند تا از گرمای تولیدی پردازنده پشتیبانی کنند. در بسیاری از لپ تاپ ها نیز فن زیر مادربرد قرار می‌گیرد.

عمر فن لپ تاپ ایسوس

عمر فن لپ تاپ

اکثر فن ها برای حدود 30000 الی 50000 ساعت استفاده مداوم یا 3.5 الی 6 سال طراحی می‌شوند. با این حال، این بدان معنا نیست که همه فن ها مدت زمان مشابهی دوام بیاورند. به عنوان مثال، یک فن کیس احتمالاً 5 تا 6 سال دوام می‌آورد در حالی که فن لپ تاپ ممکن است نزدیک به 10 سال دوام بیاورد.

علت خرابی فن لپ تاپ ایسوس

علت خرابی فن لپ تاپ

اگر فن لپ تاپ شما بیش از حد با گرد و غبار مسدود شود یا در اثر سقوط تصادفی آسیب ببیند، می‌تواند از کار بیفتد. اگر مدت کوتاهی پس از نشت لپ‌ تاپ، پیام را دریافت کردید، ممکن است فن نیاز به تعویض داشته باشد. کثیفی، گرد و غبار و پرزهای داخل دستگاه شما اساساً می‌تواند فن شما را خفه کند.

از کار افتادن فن لپ تاپ ایسوس

چرا فن لپ تاپ از کار می افتد؟

علت رایج کار نکردن فن، صدای غیرعادی یا بلند فن و داغ شدن بیش از حد فن می‌تواند مسدود بودن دریچه فن باشد که به علت تجمع گرد و غبار روی دریچه های فن می‌تواند رخ دهد.

فن لپ تاپ ایسوس

آیا می‌توانم لپ تاپ خود را با 1 فن روشن کنم؟

به طور کلی، یک لپ تاپ یک یا دو فن دارد که پردازنده اصلی و تراشه گرافیکی را خنک می‌کند. معمولاً می‌توانید فن را به یک هیت سینک متصل پیدا کنید که این فن روی پردازنده می‌چسبانند. اگر لپ‌تاپ در داخل آن فن خنک‌ کننده نباشد، بیش از یک یا دو ساعت قبل از خاموش شدن کار نخواهد کرد.

تست فن لپ تاپ ایسوس

تست فن لپ تاپ ایسوس

لپ تاپ را روشن کنید و بعد از چند ثانیه گوش خود را نزدیک فن لپ تاپ قرار دهید.

اگر چند لحظه پس از راه‌اندازی کامپیوتر صدای طرفداران را نشنیدید، یک برنامه سخت را اجرا کنید و چند ثانیه دیگر صبر کنید.

اگر می‌توانید صدای فن را بشنوید، پس بدانید که مطمئناً کار می‌کند.

تمیز کردن فن لپ تاپ ایسوس

تمیز کردن فن لپ تاپ

لپ تاپ خود را باز کنید و وسایل نظافت خود را جمع آوری کنید.

مناطق بسیار گرد و غباری را به آرامی با یک پارچه میکروفیبر خشک تمیز کنید.

با استفاده از یک برس نرم، گرد و غبار پره های فن را بگیرید.

از یک خلال دندان برای پاک کردن کرک از دریچه ها استفاده کنید.

تمیز کردن فن لپ تاپ

چگونه فن لپ تاپ خود را بدون باز کردن آن تمیز کنم؟

اگر دریچه های ورودی مسدود شود، هوای فشرده را از طریق دریچه های خروجی دمیده کنید. اگر لپ‌ تاپ شما بیش از حد کثیف است، سعی کنید هوا را از طریق دریچه‌ های کناری لپ‌ تاپ اسپری کنید. اسپری کردن هوا به رهاسازی گرد و غبار به دام افتاده و فشار هوا از طریق دریچه های ورودی کمک می‌کند.

تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

ریست کردن فن خنک کننده لپ تاپ

کلید Shift را نگه دارید و دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید.

به عیب یابی بروید.

گزینه های پیشرفته > تنظیمات سیستم عامل UEFI را انتخاب کنید.

Restart را فشار دهید تا وارد BIOS شوید.

اکنون برگه هایی مانند کنترل سخت افزار، خنک کننده یا سفارشی سازی را بررسی کنید و از آنجا، تنظیمات فن را تغییر دهید.

پس از انجام این کار، لپ تاپ خود را مجددا راه اندازی کنید.

تمیز کردن فن لپ تاپ ایسوس

تمیز کردن فن CPU

بهترین راه برای تمیز کردن گرد و غبار فن های رایانه شخصی و خنک کننده پردازنده، این است که از هوای فشرده استفاده کنیم. شما می‌توانید قوطی های هوای فشرده را از هر فروشگاه لوازم الکترونیکی یا آنلاین خریداری کنید. قبل از شروع، مطمئن شوید که کامپیوتر خود را خاموش کرده اید و آن را از منبع تغذیه جدا کرده اید. سپس، کیس خود را باز کنید و فن ها و خنک کننده CPU خود را پیدا کنید.

کار نکردن فن لپ تاپ ایسوس

اگر فن لپ تاپ کار نکند اشکالی ندارد؟

خراب شدن فن های لپ تاپ یا کار نکردن آنها، منجر به مشکلاتی مانند گرم شدن بیش از حد و خاموش شدن سیستم می‌شوند. علاوه بر این، لپ‌ تاپ شما از نظر حرارتی دچار مشکل می‌شود. در نتیجه عملکرد آن کاهش یافته و طول عمر آن را کاهش می‌دهد.

بهبود عملکرد فن لپ تاپ با تمیز کردن فن لپ تاپ

بهبود عملکرد لپ تاپ با تمیز کردن فن لپ تاپ

با این حال، اگر در یک منطقه ساخت‌ و ساز کار می‌کنید، یا در مکان‌ های بسیار کثیف یا گرد و غبار دیگری کار می‌کنید، می‌توانید هفته‌ای یک بار فن لپ‌تاپ خود را تمیز کنید. مطمئناً، اگر لپ‌ تاپ شما کندتر کار می‌کند، فن‌های کثیف می‌تواند عاملی مؤثر باشد.

خاموش کردن فن لپ تاپ ایسوس

آیا خاموش کردن فن لپ تاپ اشکالی ندارد؟

قطعا نه. برخی از لپ‌ تاپ‌ ها نرم‌افزاری برای محدود کردن سرعت فن دارند و در نتیجه نویز را در جاهایی که به خنک‌کننده اضافی نیاز نیست کاهش می‌دهند. اما، دوباره به صفر رساندن آن را به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم. در بهترین حالت، CPU خود را به دمای معقول برمی‌گرداند و در بدترین حالت ممکن است با شکست کامل سیستم مواجه شوید.

تعمیر فن و هیت‌سینک لپ‌ تاپ ایسوس

آیا تعمیر فن و هیت‌سینک لپ‌ تاپ ایسوس امکان پذیر است؟

تمام قطعات لپ‌ تاپ امکان تعمیر دارند اما برای فن و هیت‌سینک باید به این موارد توجه کنید؛ اول اینکه فن و هیت‌سینک لپ‌ تاپ ممکن است دچار کثیفی و آلودگی شده باشند که در نتیجه باید آن را سرویس کنید. دوم اینکه احتمال خرابی هیت‌سینک به علت ماهیت فلزی آن بسیار نادر است اما فن لپ‌ تاپ با گذشتن از طول عمر خود دچار خرابی می‌شود و توانایی خنک کردن لپ‌ تاپ را نخواهد داشت.

تعمیر فن و هیت‌سینک لپ‌ تاپ ایسوس

علائم مشکلات فن

اگر فن لپ تاپ شما عملکرد نادرستی داشته باشد، علائم زیر ممکن است ظاهر شوند:

1. افزایش حرارت لپتاپ

2. صدای بلند و نامعمول از فن

3. عملکرد کمتر از معمول

4. تعطیلات ناگهانی دستگاه

تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

سرویس فن لپ‌ تاپ ایسوس

اگر مدت زیادی از لپ‌ تاپ استفاده کنید و فن را تمیزکاری نکنید، به احتمال زیاد فن و لپ‌ تاپ پر از گرد و غبار می‌شود و نیاز به تمیز کردن و سرویس دارد. برای سرویس لپ‌ تاپ دستگاه باید باز شود و فن از روی مادربرد باز شود تا با تجهیزات مناسب تمیزکاری شود. همچنین با برداشتن هیت‌سینک از روی مادربرد باید خمیر سیلیکون و پد سیلیکون روی سی‌پی‌یو نیز تعویض شود

تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

تعمیر فن لپتاپ ایسوس

برای تعمیر فن لپ تاپ ایسوس، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. تمیزکاری فن: ابتدا لپ تاپ را خاموش کنید و باتری را جدا کنید. سپس فن را با دقت تمیز کنید تا از گرد و غبار پاک شود.

2. تعویض پوشش حرارتی: در صورت آسیب دیدن پوشش حرارتی فن، آن را تعویض کنید.

3. بررسی اتصالات: اتصال کابل فن به مادربرد را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که صحیح است.

4. بررسی مشکلات سیستم تبرید: اگر لپ تاپ شما هنوز داغ است، ممکن است مشکل در سیستم تبرید باشد. در این صورت، بهتر است به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

راه حل برای تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

راه‌ حل هایی ساده برای تعمیر و سرویس فن لپ تاپ ایسوس

در این بخش می خواهیم به بررسی روش هایی ساده برای از بین رفتن صدای فن لپ تاپ ایسوس بپردازیم. مواردی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، راه حل هایی نسبتا ساده هستند که عموما خود کاربر می‌تواند با انجام آنها مشکل صدای فن لپ تاپ را تا حدودی از بین ببرد.

فن خارجی لپ تاپ ایسوس

استفاده از فن خارجی

فن های خارجی یا به اصطلاح کول پد دستگاه هایی هستند که اختصاصا برای خنک کردن لپ تاپ به کار می‌روند. بهتر است که یک کول پد با کیفیت خریداری کرده و در زمان هایی که برنامه های گرافیکی یا بازی های سنگین اجرا می‌کنید از آن استفاده کنید. استفاده از کول پد باعث می‌شود کمتر به فن داخلی نیاز پیدا کنید و به مرور، موجب از بین رفتن صدای فن نیز می‌شود. در نتیجه دیرتر به تعمیر فن لپ تاپ ایسوس نیاز خواهید داشت.

فن و cpu لپ تاپ ایسوس

متوقف کردن پردازش های سنگین

پردازنده یا CPU لپ تاپ یکی از اصلی ترین منابع تولید حرارت در این دستگاه است. بنابراین هرچه این قطعه فعالیت بیشتری داشته باشد گرمای بیشتری نیز تولید شده و فن داخلی لپ تاپ باید برای کاهش دما فعالیت بیشتری داشته باشد.

این فعالیت زیاد به مرور می‌تواند موجب ایجاد سر و صدا در هنگام کار کردن فن، خرابی فن لپ تاپ و نیاز به تعمیر فن لپ تاپ Asus شود. پس یکی از روش هایی که می‌توانید به وسیله آن حرارت تولید شده توسط دستگاه را پایین بیاورید متوقف کردن پردازش هایی است که به صورت خود به خود در پس زمینه در حال انجام هستند.

تمیز کردن فن لپ تاپ ایسوس

تمیز کردن فن لپ تاپ ایسوس

گرد و خاکی که به مرور بر روی فن لپ تاپ جمع می‌شود نیز می‌تواند یکی دیگر از عوامل صدا دادن فن لپ تاپ باشد. پس یکی از راهکارهایی که به تعمیر فن لپ تاپ asus و برطرف کردن مشکل آن انجام می‌شود تمیز کردن گرد و خاک انباشته شده در این قطعه است.

اما باید توجه داشته باشید که برای این مورد پشت لپ تاپ باید باز شود و کاربران معمولی قادر به انجام این کار نمی‌باشند، مگر این که تجربه چنین کاری را داشته باشند. فراموش نکنید که برای این کار باید ابتدا لپ تاپ را از برق بکشید و پس از بیرون آوردن باتری لپ تاپ ایسوس، اقدام به باز کردن پیچ های پشت دستگاه کنید تا بتوانید به فن لپ تاپ خود دسترسی داشته باشید.

Speed Fan فن لپ تاپ ایسوس

استفاده از نرم افزارهای کنترل سرعت

در دنیای نرم افزار برنامه های متفاوت و مختلفی برای تنظیم سرعت فن لپ تاپ وجود دارند که کاربر می تواند با دانلود و اجرای آن ها سرعت کارکرد فن را کمتر کند که در نهایت منجر به کاهش صدای فن لپ تاپ می شود.

یکی از این برنامه ها speed fan نام دارد که دانلود و استفاده از آن بسیار ساده است، در این مورد تنها نکته مهم این است که دانلود برنامه را از وبسایت های معتبر انجام دهید تا به بدافزار و ویروس دچار نشوید.

تعویض فن لپ تاپ ایسوس

تعویض فن لپ تاپ ایسوس

فن لپ تاپ جزو قطعاتی است که تعمیر آن تا حدودی راحت بوده و در اکثر موارد نیز انجام می‌شود. اما گاهی ممکن است آسیب وارده به آن به حدی باشد که تعمیر فن لپ تاپ ایسوس امکان پذیر نباشد یا از نظر اقتصادی توجیه نداشته باشد. در این گونه موارد راه حل جایگزین، تعویض فن قدیمی با یک فن جدید است.

استفاده از فن جدید می تواند تمام مشکلات موجود در لپ تاپ که ناشی از خرابی فن لپ تاپ بوده را برطرف کند. تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که مرکز تعمیرات حتما از قطعه اورجینال و با کیفیت بالا استفاده کند. همکاران ما در نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران آماده هرگونه خدمت رسانی جهت تعمیر و رفع خرابی فن لپ تاپ Asus شما هستند.

تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

نگهداری و پیشگیری

برای جلوگیری از مشکلات فن در آینده، به موارد زیر توجه کنید:

1. تمیز نگه داشتن لپ تاپ: لپ تاپ خود را به منظور پیشگیری از گرد و غبار منظماً تمیز کنید.

2. استفاده در محیط خنک تر: از لپ تاپ در محیط‌های خنک تر استفاده کنید تا افزایش حرارت را کاهش دهید.

3. بررسی دوره‌ای: لپ تاپ خود را به طور دوره‌ای برای مشکلات فن بررسی کنید.

هزینه تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

هزینه سرویس فن لپ تاپ ایسوس

برای تعیین هزینه سرویس لپ تاپ ایسوس یا هر برند دیگری، باید به اقداماتی که در این راستا انجام می‌شود توجه کرد. ممکن است سرویس لپ تاپ شما به یک بررسی و تمیز کردن قطعات محدود شود.

اما اگر نیاز به تعویض قطعات یا تعمیر آنها باشد، هزینه جنرال سرویس لپ تاپ افزایش پیدا می‌کند. مواد و تجهیزات استفاده شده و کیفیت آنها هم بر هزینه کلی سرویس لپ تاپ Asus تاثیرگذار است. در مجموع باید گفت هزینه ای که برای سرویس دوره ای لپ تاپ پرداخت می‌کنید، به مراتب کمتر از هزینه تعمیر یا تعویض قطعات این دستگاه بر اثر غفلت و نگهداری نادرست می‌باشد.

نکات تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

نکات پایانی

1. نگهداری به موقع: تعمیرات به موقع و نگهداری منظم دستگاه را به بهترین حالت حفظ می‌کند.
2. پشتیبانی تخصصی: اگر با تعمیرات خود مشکل دارید، به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.
3. نظارت مداوم: دمای سیستم و عملکرد فن را به طور مداوم نظارت کنید تا از افزایش حرارت جلوگیری شود.

تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

تعمیر فن لپ تاپ ایسوس می‌تواند با توجه به مشکل و سطح دانش شما متفاوت باشد. در صورتی که مشکلی را حل نمی‌کنید یا نیاز به تعویض قطعات دارید، بهتر است به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید. تعمیرات لپ تاپ آرتک مشکلات مربوط به لپ تاپ شما را در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت رفع می‌کند. با پیگیری نکات نگهداری، می‌توانید از عمر و عملکرد بهتر لپتاپ خود لذت ببرید.

لپ تاپ را خاموش کرده و باتری را جدا کنید، سپس با هوا فشرده یا مواد تمیزکاری مخصوص فن را تمیز کنید.

اگر پوشش حرارتی فن آسیب دیده باشد، تعویض آن می‌تواند به بهبود عملکرد حرارتی کمک کند.

به طور میانگین بسته به میزان استفاده بین یک تا دو سال یکبار پیشنهاد می‌شود سرویس لپ‌ تاپ انجام شود یعنی اگر استفاده شما از لپ‌ تاپ زیاد و به طور دائم روشن است هر سال لپ‌ تاپ باید سرویس شود.

در صورتی که لپ‌ تاپ با مواردی مانند صدای خیلی زیاد فن لپ‌ تاپ، داغ شدن لپ‌ تاپ، کار کردن دائمی فن، خاموش شدن لپ‌ تاپ بعد از حدود 15 تا 30 دقیقه و کوتاه شدن این زمان بعد از روشن شدن مجدد، روشن شدن فن برای چند ثانیه و بعد خاموش شدن لپ‌ تاپ و کار کردن فن لپ‌ تاپ با سرعت بالا مواجه شد باید هرچه سریعتر تعمیر شود و در موارد بسیار نادری خم شدن هیت‌سینک قابل تعمیر نیست و نیاز به تعمیر دارد.

فن و هیت‌سینک لپ‌ تاپ قطعه‌ای داخلی است و حتما لپ‌ تاپ باید باز بشود به همین علت از 1 ساعت الی یک روز زمان می‌برد.

این مورد بستگی به شرایط لپ‌ تاپ دارد ولی بطور خلاصه، هیت‌سینک بسیار کم خراب می‌شود و صرفا باید سرویس و تعویض خمیر سیلیکون روی آن انجام شود اما فن لپ‌ تاپ ممکن است با سوختگی، هرز شدن، کند شدن و غیر فعال شدن حالت توربو مواجه شود که باید بررسی شده تا امکان تعمیر آن مشخص شود.

بله، تمامی خدمات تعمیراتی ما دارای گارانتی است که به هنگام تحویل لپ‌ تاپ به صورت کتبی به شما ارائه می‌گردد.

خیر، فن و هیت‌سینک قطعه‌ای داخلی است و حتما باید توسط متخصص تعویض شود چون با برداشتن فن و هیت‌سینک تمامی خمیرها و پدهای سیلیکونی نیز باید تعویض شود.

باید تمام قطعات لپ‌ تاپ بطور کامل باز شود. وقتی تمام قطعات داخلی لپ‌ تاپ از قاب جدا شد آنگاه فن و هیت‌سینک جایگزین آن شده و قطعات کامل اسمبل می‌شوند. تعمیر فن لپ‌ تاپ از بخش‌های تعمیراتی است که نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد چون با یک اشتباه ممکن است به قطعات صدمه وارد شود و لپ‌ تاپ را دچار ایرادات بیشتری کند اما کارشناسان ما با نهایت دقت این کار رو انجام داده و آن را نیز گارانتی می‌کنند.

مدل تمامی لپ‌ تاپ‌ها در زیر لپ‌ تاپ قرار گرفته است:

مدل لپتاپ

باید تمام قطعات لپ‌تاپ بطور کامل باز شود. وقتی تمام قطعات داخلی لپ‌تاپ از قاب جدا شد آنگاه فن و هیت‌سینک جایگزین آن شده و قطعات کامل اسمبل می‌شوند. تعمیر فن لپ‌تاپ از بخش‌های تعمیراتی است که نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد چون با یک اشتباه ممکن است به قطعات صدمه وارد شود و لپ‌ تاپ را دچار ایرادات بیشتری کند اما کارشناسان ما با نهایت دقت این کار رو انجام داده و آن را نیز گارانتی می‌کنند.

بله، برخی تعمیرات نیاز به تخصص دارند. اگر شما تخصصی نیستید، بهتر است به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

بله، تعمیرات پیچیده‌تری نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق دارند و ممکن است تخصص بیشتری مورد نیاز باشد.

استفاده در محیط خنک‌تر، تمیزکاری منظم فن، و از پایه خنک‌کننده استفاده کردن به جلوگیری از افزایش حرارت کمک می‌کند.

Rate this post
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سوالی دارید؟ در خدمتیم!
ارسال پیام