عیب یابی نرم افزاری

عیب یابی نرم افزاری

اولین گام در تشخیص یک پدیده، یافتن دلیل آن است. بارها شده که کاربران با سیستم خود به مشکلاتی برمی خورند که دلیل آن را نمی دانند و نمی توانند و آن را حل کنند. سرچ کردن مشکل می تواند تا حدودی دلیل را برای کاربر مشخص کند اما این همه ماجرا نیست. حل مشکل نیز خود چالشی گاه سخت و دشوار است. عیب یابی سخت افزاری مهم ترین گام در تعمیر یک لپ تاپ است. چراکه تا وقتی مشکل و دلیل آن مشخص نشود نمی توان اقدام به تعمیر نمود.

عیب یابی خود یک مرحله حساس است. چرا که ممکن است یک مشکل ایجاد شده برای سیستم چندین دلیل داشته باشد و تشخیص اینکه کدام سخت افزار یا نرم افزار عامل این مشکل است، نیازمند بررسی توسط یک متخصص تعمیرات لپ تاپ است. اگر عامل خرابی به اشتباه تشخیص داده شود، موجب خرابی‌های بیشتری می‌شود. بنابراین عیب یابی باید توسط یک متخصص انجام شود.

مزایای عیب یابی نرم‌افزاری

زمانی که دلیل اصلی ایراد به وجود آمده مشخص نباشد، اهمیت عیب یابی نرم افزاری مشخص می‌شود. اگر شما یا فرد تعمیرکار بدون دانستن دلیل اصلی مشکل، اقدام به ایجاد تعمیرات یا تغییرات نرم افزاری بکنید، ممکن است حتی دامنه‌ی آسیب را افزایش دهید و باعث بدتر شدن مشکل شوید. بنابراین یکی از عمده مزایای عیب یابی، عدم وارد شدن آسیب بیشتر به دستگاه شما است.

برای مثال تصور کنید که لپ تاپ یا کامپیتر شما دائماً ارور صفحه آبی یا صفحه مرگ را نشان می‌دهد. این ارور دلایل بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد که اعم از اشکالات سخت افزاری و نرم افزاری است. در این حالت حتما باید یک متخصص مجرب لپ تاپ و کامپیوتر، سیستم شما را بررسی کند و دلیل اصلی خطا را مشخص کند. اگر مشکل از سخت افزار باشد، معمولا علت را در رم های دستگاه یا هارد آن جست و جو می‌کنند و اگر مشکل نرم افزاری باشد، با تغییر ویندوز مشکل رفع می‌شود.

از دیگر مزایای عیب یابی نرم افزاری می‌توان به این مورد اشاره کرد که کاربر هزینه کمتری لازم است متقبل شود. هزینه‌ای که کاربر می‌کند دقیقاً در جهت رفع مشکل است و نیازی به صرف هزینه بیشتری نخواهد بود. در این مورد، مثال بالا را در نظر بگیرید. اگر مشکل سیستم شما تنها با یک تعویض ویندوز ساده حل شود ولی در عوض تعمیرکار به شما بگوید که رم دستگاه شما مشکل دارد. در اینجاست که شما متحمل هزینه‌ی به مراتب بیشتری می‌شوید در حالی که رم دستگاه شما مشکلی ندارد! البته این مورد می‌تواند به خاطر سودجویی یا متخصص نبودن تعمیر کار هم باشد. بنابراین مراجعه به یک مرکز معتبر و مجرب تعمیرات لپ تاپ، می‌تواند تا حدود بسیار زیادی خیال شما را راحت کند.

اعتماد به متخصص عیب یاب

شما می بایست به متخصصی که سیستم خود را نزد او می‌برید اعتماد داشته باشید. این اعتماد هم باید شامل عدم سوء استفاده از اطلاعات شما باشد و هم باید از لحاظ انصافی و قیمتی با شما صادق باشد و دستمزد کاری که انجام داده است را بگیرد! متخصصین تعمیرات لپ تاپ ما در مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ آرتک به مراجعین گرامی و همه مشتریان خود در این سال‌ها متعهد است که با صداقت تمام برخورد کند و تمام دستمزدهای خود را طبق اتحادیه دریافت کند.


Rate this page
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها