شارژر لپ تاپ

شارژر لپ تاپ

عوامل ایجاد خرابی در شارژر لپ تاپ

  1. اولین و مهمترین عامل آسیب رساندن به شارژر لپ تاپ نوسانات برق است. از این رو پیشنهاد می شود در درجه اول از یک محافظ برق به عنوان ابزاری برای جلوگیری از آسیب به شارژر لپ‌تاپ استفاده کنید.
  2. تا کردن کابل و گره گره شدن مداوم سیم آداپتور، عامل دیگری است که به آن آسیب می‌رساند. توجه کنید که این قطع شدگی های کوچک ممکن است پدیده اتصال کوتاه ایجاد کند و در نتیجه مقدار جریان زیادی را از آداپتور جذب (اصطلاحا آمپر می کشد) می کند. وقتی این جریان بیش از حداکثر جریان خروجی شارژر لپ‌تاپ باشد، بسادگی شارژر می سوزد.

به همین دلیل است  که کاربرانی که آداپتور لپ تاپ خود را هر روز با خود حمل می کنند و ناچارند که روزانه چندین بار آن را مچاله کرده در کیف بگذارند و دوباره باز کنند بیشترین احتیاج به تعویض شارژر لپ‌تاپ خود را دارند.

      3. نکته سوم استفاده از کابل برق بی کیفیت است! گاهی سازندگان در ساخت کابل شارژرها آلیاژ مس استفاده نمی کنند که این کار کیفیت این کابل ها را پایین می آورد. به دنبال آن پدیده ی اتصال کوتاه در لپ تاپ رخ می دهد.

نکات طلایی و مهم جهت مراقبت صحیح از شارژر لپ‌تاپ

  • اتصال شارژر به لپ تاپ، ابتدا آن را به برق بزنید و سپس آن را به لپ تاپ متصل کنید.
  • اگر حتی عجله دارید، هنگام جدا کردن شارژر دقت کنید! چرا که اعمال فشار و یا کشش زیاد می تواند از دلایل عمده خرابی شارژر و پورت وردی دستگاه باشد.
  • بهتر است از شارژر در جایی خشک و با دمایی متعادل استفاده کنید و آن را از رطوبت دور نگه دارید.
  • از گره خوردن کابل و یا خم شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید.
  • حتما از شارژر اصلی استفاده کنید؛ هر شارژری میزان خروجی جریان و ولتاژ مناسب خود را دارد.
  • از آب خوردگی شارژر لپ تاپ جلوگیری کنید.

در صورت اتصال دائم لپ تاپ به شارژ، برای شارژر و لپ تاپ مشکل به وجود می‌آید. در سیستم‌های قدیمی‌تر اتصال دائم لپ‌تاپ با شارژ مشکل ایجاد می کرد اما این مشکل در باتری های جدیدتر وجود ندارد! سیستم باتری های جدید به این صورت است که پس از شارژ کامل باتری، باتری را از مدار خارج می کند.

در صورت مشاهده هر گونه خرابی در شارژرهای لپ تاپ خود شما می‌توانید به این مرکز مراجعه کنید و از خدمات تعمیر ما استفاده کنید.

فهرست