سرویس لپ تاپ

تفاوتی ندارند که لپ تاپ ما از چه برند یا رده قیمتی یا قدرت سخت افزاری باشد؛ هر لپ تاپی پس از مدتی از گذشت استفاده نیاز به سرویس پیدا خواهد کرد. سرویس لپ تاپ، خصوصا در قسمت فن، به علت نفوذ گرد و غبار به محفظه فن و بالا رفتن دما چیپ های حیاتی لپ تاپ، بسیار مهم و حائز اهمیت است. به غیر از فن لپ تاپ، تعداد زیادی از بخش‌های دیگر لپ تاپ ممکن است نیاز به سرویس داشته باشد.

تلاش ما در مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ آرتک، جلب رضایت مشتریان عزیز از طریق افزایش حداکثری سرعت خدمات و کاهش هزینه تمام شده میباشد. برای اطلاع از هزینه و نحوه انجام سرویس لپ تاپ هر چه زودتر با ما تماس بگیرید.

بخش های مختلف در سرویس لپ تاپ

علیرغم اینکه بیشتر مردم سرویس لپ تاپ را منحصر به فن لپ تاپ و تعویض خمیر سیلیکون میدانند، اما این کار در قسمت های متعددی از لپ تاپ قابل انجام است. گرچه در سرویس لپ تاپ، مهمترین بخش فن لپ تاپ است و دلیل این اهمیت نیز تاثیر زیاد این بخش در سلامتی دو چیپ حیاتی و با ارزش مادربرد یعنی سی پی یو لپ تاپ و گرافیک لپ تاپ است. اما نمیتوان از اهمیت دیگر بخش های لپ تاپ و نیز غافل ماند. در ادامه بیشتر با این کار حیاتی، تاثیر و اهمیت آن و انجام آن در در بخش های مختلف لپ تاپ آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید. 

سرویس فن لپ تاپ

فن لپ تاپ یکی از حیاتی ترین قسمت ها در لپ تاپ ماست. این بخش وظیفه خنک کاری و پائین آوردن دمای دو چیپ حیاتی لپ تاپ یعنی چیپ گرافیک و سی پی یو را دارد. از آنجایی که در بیشتر لپ تاپ های جدید بازار، این دو چیپ به صورت آنبرد بر روی مادربرد نصب شده اند، در صورت خرابی یا سوختگی این دو چیپ چاره ای جز تعویض مادربرد نخواهیم داشت. تعویض مادربرد نیز معمولا و در بیشتر لپ تاپ ها به صرفه نخواهد بود. در نتیجه ادامه حیات لپ تاپ ما به عملکرد صحیح فن لپ تاپ بستگی دارد.

بسته به نوع نگه داری و استفاده مالک لپ تاپ، فن لپ تاپ معمولا پس از مدتی دچار آلودگی به دلیل نفوذ گرد و غبار به درون محظه آن میشود. این گرد و غبار در صورت زیاد بودن میتواند عملکرد فن لپ تاپ ما را به کلی مختل کند.

در این پروسه، تکنسین‌های ما فن‌های لپ تاپ را خارج ساخته و با استفاده از دستگاه کمپرسور باد، گرد و خاک را از درون آن میزدایند. پس از پاک کردن گرد و غبار، مجددا بر روی چیپ های لپ تاپ خمیر سیلیکون زده شده و هیت سینک لپ تاپ و فن سر جای خود قرار میگیرند.

سرویس پورت‌های لپ تاپ

گرد و غبار علاوه بر فن لپ تاپ، دشمن اصلی پورت های لپ تاپ نیز هست. همانطور که گفته شد، سرویس لپ تاپ به فن لپ تاپ محدود نشده و بسیاری از بخش های لپ تاپ را شامل میشود. پورت های لپ تاپ یکی از همین بخش هاست. در این پروسه ، تمامی پورت های لپ تاپ باز شده و با مواد مخصوص و یا باد فشار قوی شسته میشوند تا به این وسیله از هرگونه قطعی احتمالی به دلیل گرد و غبار پیشگیری شود. در این مرحله، تمامی اتصالات پورت ها نیز توسط تکنسین های مرکز آرتک مورد بررسی قرار میگیرند تا در صورت وجود احتمال قطعی پورت مذکور، نسبت به تعویض آن اقدام شود.

سرویس کیبرد لپ تاپ

کیبرد لپ تاپ یکی از قسمت هایی است که کاربر لپ تاپ مستقیما با آن در تماس است. نفوذ گرد و غبار و کثیفی و انواع آلودگی به کیبورد لپ تاپ یک امر بسیار رایج است. با مرور زمان و با تداوم استفاده از کیبرد لپ تاپ، نفوذ آلودگی به آن اجتناب ناپذیر است. این آلودگی‌ها گاهی تا جایی پیش میروند که باعث اختلال در عملکرد طبیعی کیبردها خواهد شد. کیبرد لپ تاپ یکی دیگر از قسمت‌هایی است که میتوان در زمان سرویس لپ تاپ به آن توجه کرد. برای انجام این کار، تکنسین های ما در آرتک با باز کردن کیبرد و استفاده از روش‌هایی خاص، آلودگی‌های موجود را از درون آن تخلیه میکنند.

سرویس کیبرد لپ تاپ

سرویس اسپیکرهای لپ تاپ

اگر شما هم پس از گذشت مدتی با کاهش کیفیت و قدرت صدای خروجی از اسپیکر لپ تاپ خود رو به رو شده اید، احتمالا شما نیز به سرویس اسپیکر لپ تاپ نیاز خواهید داشت. همانند بخش‌هایی که پیشتر گفته شد، گرد و غبار یکی از دلایل اصلی کاهش عملکرد اسپیکرها نیز می باشد. در هنگام انجام این سرویس، کارشناسان ما در آرتک اسپیکرها را از درون لپ تاپ باز کرده و با روش های خاص گرد و غبار را از روی آن شسته و یا با فشار باد از روی آن پاک میکنند. به این ترتیب ما میتوانیم اسپیکرهایی همانند روز اول داشته باشیم.

سرویس اسپیکر لپ تاپ

سرویس لپ تاپ

همانطور که در بالا نیز گفته شد، پس از گدشت مدتی از خریداری لپ تاپ، لپ تاپ ما برای ادامه حیات خود به این موضوع نیاز پیدا خواهد کرد. در نتیجه مالکان لپ تاپ تحت هیچ شرایطی نباید لپ تاپ خود را از این نعمت دریغ کنند در غیر این صورت باید آماده خریداری یک لپ تاپ جدید و یا صرف هزینه های هنگفت برای انجام تعمیرات اساسی بر روی لپ تاپ خود باشند. اگر شما نیز احساس میکنید که به این خدمت نیاز دارید، میتوانید روی کمک متخصصان ما در مجموعه آرتک حساب کنید.

Rate this post
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سوالی دارید؟ در خدمتیم!
ارسال پیام